Лого Парижская Культура 30 ноября 2020
письма
Стефан Киселевский

Ежи Гедройц
Kisielewski - kompozytor i plotki o Gombrowiczu
1956-03-08, Стефан Киселевский

Pierwsza część listu opisuje życie Kisielewskiego jako kompozytora, a także donosi o rynku muzycznym w Polsce. Druga jest podsumowaniem plotek o Gombrowiczu – Kisielewski zapytuje Giedroycia, czy ten wybitny pisarz naprawdę ma zamiar powrócić do Polski.

Прочитать письмо целиком » jpg Прочитать письмо целиком » jpg
Kisiel o Odwilży
1956-09-09, Стефан Киселевский

Próby zorganizowania wyjazdu Kisielewskiego, ustalenie telefonicznego pseudonimu Giedroycia - Kowalewski. Szczegółowy opis zmian w kraju zachodzących w związku z Odwilżą.

Прочитать письмо целиком » jpg Прочитать письмо целиком » jpg
Kisiel w Paryżu?
1956-10-25, Ежи Гедройц

Listy dotyczące spraw organizacyjnych pisane przez Jerzego Giedroycia, ale podpisywane przez panią Zofię Hertz, dlatego też napisane są w formie żeńskiej. Wspomniany w liście Kowalewski to pseudonim Redaktora, który nie mógł dzwonić do Polski pod własnym nazwiskiem.

Прочитать письмо целиком » jpg
Organizacja wyjazdu Kisiela do Paryża
1956-11-27, Ежи Гедройц

Chcielibyśmy zobaczyć Pana jak najprędzej. To, co się dzieje w Polsce, a specjalnie na odcinku katolickim, niezmiernie nas pasjonuje i - szczerze mówiąc - niepokoi”.

Прочитать письмо целиком » jpg
Jak przesłać „Kulturę” przez żelazną kurtynę?
1957-07-14, Ежи Гедройц

Giedroyc dyskutuje z Kisielem, ówczesnym posłem na sejm, możliwość otwarcia bibliotek polskich na przesyłanie Kultury. Mimo zapowiadanych zmian w tej kwestii nadal pojawiają się problemy organizacyjne.

Прочитать письмо целиком » jpg Прочитать письмо целиком » jpg
К НАЧАЛУ »
Korespondenci