Лого Парижская Культура 1 декабря 2020
письма
Ежи Гедройц

Zofia Romanowiczowa
Pieśni staroprowansalskie
1954-10-06, Zofia Romanowiczowa

Zofia Romanowiczowa przesyła Redaktorowi przekład kilku pieśni staroprowansalskich wraz ze wstępem i z pytaniem, czy byłby zainteresowany ich publikacją.

Прочитать письмо целиком » jpg
Podziękowania dla tłumaczki
1954-10-17, Ежи Гедройц

Giedroyc dziękuje Romanowiczowej za przysłane już tłumaczenie ballad trubadurskich, jednocześnie informując ją o późnym planowanym terminie wydania (ostatecznie ballady ukazały się niemal rok później, we wrześniu 1955 roku). Ponadto składa pisarce podziękowania za bardzo szybkie przetłumaczenie potrzebnego mu artykułu.

Прочитать письмо целиком » jpg
Tanzabend
1955-08-01, Zofia Romanowiczowa

Romanowiczowa przesyła Redaktorowi opowiadanie do publikacji. Jednocześnie prosi o odesłanie poprzedniego tekstu, w sprawie którego Giedroyc miał uwagi.

Прочитать письмо целиком » jpg
Plany publikacji
1955-09-02, Ежи Гедройц

Giedroyc przyjmuje do druku opowiadanie Romanowiczowej, prosi także ponownie o poprawienie zakończenia poprzedniego przesłanego mu tekstu.

Прочитать письмо целиком » jpg
Francuska publikacja o roku 68.
1968-06-28, Zofia Romanowiczowa

Romanowiczowa zwraca się do Giedroycia z prośbą o pomoc w uzyskaniu dostępu do materiałów związanych z Marcem 1968 w Polsce. Syn jej francuskich przyjaciół planuje napisać książkę o rewoltach studenckich i szuka materiałów na temat polskich wydarzeń.

Прочитать письмо целиком » jpg Прочитать письмо целиком » jpg
К НАЧАЛУ »
Korespondenci