Spis listów

List-79     List do niezidentyfikowanej osoby     1940-03-19


19/III

    Drogi Panie. W ślad za poprzednim listem Józia W. i moim mam możność przesłania trochę pieniędzy, które sądzę, że się Panu przydadzą. Bardzo prosimy o wiadomości i informacje. Bardzo się będę cieszył z naszej współpracy. Proszę się umówić z oddawcą tego listu co [do] przesłania odpowiedzi. Adresować proszę na moje nazwisko. AlB (?) ma moje adresy.

    Serdeczny uścisk dłoni
    Jerzy Giedroyć

19/III

    Droga Pani, Ponieważ Janek nie podał mi swego adresu mimo próśb, bardzo proszę o oddanie mu załączonej sumy pieniędzy, która jest dla Studentowicza i Żejmisa oraz dla niego. Bardzo proszę o umówienie się z oddawcą tego listu co do przysłania odpowiedzi. Bardzo będę wdzięczny, jeśli Pani zechce napisać obszernie co słychać i powie Jankowi, by dołączył swój list i moich przyjaciół. Od niego specjalnie oczekuję kompletu fotografii z Warszawy ew. materiałów. Bardzo dziękuję za wiadomości o mojej Mamie. Tak rzadko piszą. Piszę na inny adres do Janka Hoppego. Niech się też do mnie odezwie. Czy są jakieś wiadomości o Irenie?

   Najlepsze pozdrowienia
   Jerzy Giedroyć
   

19/III

    Kochany Janku. Przesyłam trochę pieniędzy dla Ciebie oraz dla Stanisława Piaseckiego i Wojciecha Zaleskiego. Umów się z oddawcą tego listu, co do doręczenia mu odpowiedzi. Podaj maksimum informacji i adresów. Dlaczego nie odpowiadasz na moje propozycje?

   Całuję Cię
   Jurek