Spis listów

List-78     List do Aleksandra Bocheńskiego     1940-03-19


9/III


    Kochany Olu. Bardzo się cieszę, że mogę Ci przysłać trochę pieniędzy. Sądzę, że Ci się przydadzą i będziesz wiedział, jak je zużyć. Umów się z oddawcą tego listu jak masz doręczyć odpowiedź. Sądzę, że będzie obszerna i wyczerpująca. Adresuj na moje nazwisko. Jeśli idzie o korespondencję pocztą to pisz Bucuresti, Strada Aviator Teodor Iliescu 18, M-me Balanescu. Bucuresti, Strada Constantin Nacu 4, ap. 10, Tatiana Giedroyć. Gdybyś pisał na Węgry to pisz Elly Hidy - Budapest, Szent István Körút 10 „Imperial Pensio”. Odbierze go Winiewicz i mnie prześle. Ściskam Cię serdecznie i liczę, że ustalimy stałą łączność. Skomunikuj się w Warszawie z Jankiem, Studziem i Wojtkiem.

   Twój
   Jurek


9/III

Drogi Panie. Bardzo się cieszę, że mogę dla Pana i jego kolegów przysłać trochę pieniędzy. Mam nadzieję, że się przydadzą. Proszę się z oddawcą tego pisma porozumieć co do odpowiedzi. Liczę, że będziemy w stałym kontakcie i współpracy. Do tego potrzeba multum wiadomości, informacji etc. tak samo i dla Józka.

   Ściskam serdecznie dłoń
   Jerzy Giedroyć

Adres do korespondencji pocztą zwykłą: Bucuresti, St. Av. Teodor Iliescu 18, M-me Balanescu. Bucuresti, Str Constantin Nacu 4, ap. 10, Tatiana Giedroyć.
PS. Bardzo są nam potrzebne zdjęcia z wojny i z Warszawy.