Paris “Kultura” logo 30 November 2020
correspondence
Jerzy Giedroyc

Michał Giedroyć

Michał Giedroyć proponuje wymianę informacji na temat historii rodziny Giedroyciów.


1976-09-28, Michał Giedroyć

Wielcy Szanowny Panie – 
od dawna wybieram się napisać do Pana ponieważ łączy nas to samo nazwisko, a może i bliższe pokrewieństwo. Sprawy te w rodzinie Giedroyciów są zawsze bardzo skomplikowane: nazwisko jest stare i 'klan' jest rozrodzony.

Od dawna interesuję się historią mojej rodziny i działalnością jej członków. Teraz, kiedy dzieci nasze już dorastają i zaczynają coraz natarczywej domagać się szczegółów, zaczynam powoli kompletować tę łamigłówkę rodzinną. Muszę się przyznać, że jest to fascynująca robota i mam wrażenie, że jestem teraz – po około 25-ciu latach poszukiwań – w posiadaniu dość dużego zasobu wiadomości genealogicznych i historycznych.

Przychodzi mi na myśl, że może zainteresowała by Pana i Jego Brata możliwość porównania Ich wiadomości w tej dziedzinie, z rezultatami moich dociekań. Jeżeli tak, to bardzo prosiłbym o możliwie dokładne wiadomości dotyczące filiacji, geograficznych powiązań i ew. pokrewieństwa z innymi gałęziami rodziny. Postarałbym się sprawdzić te dane w odniesieniu do moich materiałów i zapisów i – w miarę możliwości – włączyć je w szerszą całość. Byłoby dla mnie źródłem prawdziwej przyjemności móc podzielić się z Panami rezultatami moich dociekań.

Łączę wyrazy prawdziwego poważania i czekam odpowiedzi

Michał Giedroyć

Read the full letter » jpg
... Rzeczywiście z Giedroyciami jest kłopot. Jest ich za dużo... Co do rodziny niewiele mogę powiedzieć. Bardzo to pasjonowało mego ojca (który zginął w powstaniu warszawskim) i jego archiwa się spaliły...
1976-12-23, Jerzy Giedroyc

Read the full letter » jpg
Tablice genealogiczne i garść informacji o Giedroyciach.
1977-01-09, Michał Giedroyć

Read the full letter » jpg Read the full letter » jpg
Redaktor obiecuje kuzynowi "wysilić pamięć i znaleźć swoje miejsce w tablicach mitologicznych" i kreśli swój krótki życiorys.
1977-01-17, Jerzy Giedroyc

Read the full letter » jpg Read the full letter » jpg
RETURN TO THE BEGINNING »
Korespondenci